petak 25.03.2022.
20:46

Odlićna igra ekipe Saše Obradovića.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Monaka savladali su Baskoniju rezultatom 78:68  u meču 32. kola Evrolige.Ekipa Saše Obradovića se ovim trijumfom približala plasmanu u TOP 8 fazu takmičenja.

Posle rezultatskog egala u prvoj četvrtini, domaći su zaigrali bolje u drugom periodu i na poluvreme otišli sa +10 (42:32).

Monako je energiju iz prvog poluvremena preneo u treću četvrtinu i stigao do najubedljivijih +21 (57:36) na polovini treće deonice.

Gosti iz Španije se nisu predavali, smanjili su rezultat na 63:56 početkom četvrtog kvartala, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Monako je uspeo da zadrži nalet Baskonije i potpuno zasluženo ostvari novu pobedu u Evroligi.

Najjefikasniji u redovima pobednika bili su Vil Tomas sa 16 i Dvejn Bejkon sa 14 poena. Kod Baskonije najviše su se istakli Alek Piters sa 15 i Džejson Grejndžer koji je ubacio 13 poena.

Monako je trenutno na osmom mestu sa skorom 13-13, dok je Baskonija deveta i ima 11 pobeda i 16 poraza.