21:00

Dobra partija pulena Saše Obradovića.

@bczalgiris
@bczalgiris

Košarkaši Monaka imali su ove sedmice dva izuzetno teška gostovanja u duplom kolu Evrolige.

Pre tri dana su nakon drame i produžetka izgubili u Beogradu od Partizana, a večeras su u 13. kolu elitnog takmičenja pokazali reakciju i savladali Žalgiris u Kaunasu rezultatom 83:79.

Ekipa Saše Obradovića je mnogo bolje otvorila duel u "Žalgirio areni", dominirala je u prvom poluvremenu, pa je na veliki odmor otišla sa +9 (46:37).

Ipak, u trećoj četvrtini je na teren izašao neki novi Žalgiris, sjajno su domaći zaigrali i nošeni velikom podrškom sa tribina napravili seriju 11:0, potom dobili ovaj period sa 22:11, pa je litvanski velikan u poslednju četvrtinu ušao sa dva poena viška.

O odlučujućem kvatalu viđena prava rezultatatska "klackalica", a u samom finišu se bolje snašla kvalitetnija ekipa Monaka i upisala važan trijumf.

Majk Džejms je blistao kod pobednika sa 25 poena i osam asistencija. Pratili su ga Blosomgejm sa 13 poena i Okobo sa 12.

Kod domaćih, 14 poena Dimše, te 13 poena i 11 skokova Šmica.

Monako sada ima skor 8-5, dok je Žalgiris na učinku 5-8.