Monako u finalu, Pariz izborio majstoricu protiv Asvela

četvrtak 30.05.2024.
23:31

Briljantna partija Šortsa u Lionu.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Košarkaši Monaka plasirali su se u finale plej-ofa francuskog šampionata, dok će se u polufinalnoj seriji između Asvela i Pariza igrati majstorica.

Branilac titule Monako je večeras u gostima pobedio Burž sa 76:71 i završio je posao rezultatom 3:1.

Blosomgejm i Okobo su predvodili ekipu Saše Obradovića sa po 16 poena, dok je 22 poena za domaći tim ubacio Majk.

U Lionu drama i propuštena "meč lopta" Asvela da pred svojom publikom izbaci Pariz. Osvajač Evrokupa je pobedio sa 103:98 nakon produžetka i izborio odlučujuću petu utakmicu u kojoj će biti domaćin.

Imao je Pariz sve u svojim rukama i u regularnom delu, ušao je u poslednji minut sa vođstvom od 86:80, ali je na kraju bilo 87:87.

Nije to pokolebalo Parižane, koji su u dodatnih pet minuta ostali fokusirani i uradili su ono što su morali u ovom duelu.

Kod pobednika je briljirao Šorts sa 34 poena i 13 asistencija, a pratio ga je Vord sa 17 poena.

Endiaj je imao 25 poena i 14 skokova za Asvel. Džekson je dodao 24 poena, a Paris Li 17.