Mornar na pragu ispadanja iz Evrokupa, ubedljiv poraz u Kazanju

sreda 03.02.2021.
19:09

Treći uzastopni poraz Barana u Evrokupu.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Posle odličnog starta u Top 16 fazi Evrokupa i pobede nad Gran Kanarijom u gostima, Mornar je ušao u seriju poraza, a posle najnovijeg, večerašnjeg, nalazi se blizu eliminacije iz ovog takmičenja.

Mornar je večeras gostovao u Kazanju, gde je ubedljivo poražen od domaćeg Uniksa rezultatom 86:61.

Već posle prvog poluvremena domaći su stekli ubedljivu prednost, vodili su sa 51:31 i u nastavku su rutinski priveli posao kraju.

Amerikanci Kenan sa 14 i Vajt sa 12 poena i šest skokova bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi koja ima sve četiri pobede i praktično je izborila plasman u četvrtfinale. U Mornaru najefikasniji Nemanja Gorsić sa 14 poena, a pratio ga je Džoni Hamilton sa 12 poena i osam skokova.

Večeras se u ovoj grupi sastaju Andora i Gran Kanarija i u zavisnosti od ovog ishoda znaće se i kakve su šanse Mornara da nastavi takmičenje. Naravno, odgovarala bi im pobeda Gran Kanarije, koja je u prva tri kola sva tri puta poražena.