četvrtak 22.04.2021.
07:41

Najveći kandidat za MVP, bez dileme!

AP Photo/Steve Dykes)

U Oregonu je bilo tesno, ali je Denvers isčupao pobedu, na kraju 106:105 za Nagetse koji su stigli do čevrtog trijumnfa u nizu.

"Sada smo u periodu sezone kada je svaka pobeda bitna", ponosan je Jokić na trijumf u koji je ugradio 25 poena i prelomio sa tri bacanja u finišu. Iako je Portland bio na +10 u drugom poluvremenu, nekih osam minuta pre kraja gosti iz Kolorada su okrenuli nekih osam minuta pre kraja. MekKolum je izjednačio na 99:99. Ipak u finišu su gosti uspeli da stignu do trijumfa.

Lilard se vratio posle pauze, ubacio je 22 poena, Jokić je bio i zadovoljan odbranom na lideru Portlanda, pošto su ga ipak malo usporili, a možda je malo i "zarđao" tokom pauze.

Srbin je inače uz 25 poena, imao 9 skokova i 5 asistencija, oko 50% šuta, ispromašivao se za tri poena 1 od 6, ali kako rekosmo može i na drugi način, sa bacanja na kraju overio trijumf tima. Uz to odigrao je dobro odbranu u ključnim trenucima, pa i ovaj trijumf ide na njega.

Sledeći meč je u petak protiv Voriorsa u San Francisku.