petak 10.03.2023.
22:36

Pobeda Monaka u Vitoriji.

EPA-EFE/David Aguilar

Iako je Monako igrao danas bez najboljeg pojedinca, Majka Džejmsa, gosti su držali priključak za Baskonijom i imali šansu da pobede, na kraju su to i uspeli - 93:102.

Ekipa iz Vitorije je držala konce igre u svojim rukama u prvoj četvrtini u kojoj je postigla čak 28 poena, povela je u par navrata početkom druge deonice i sa 8 poena razlike, a onda je usledio pad.

Monako je preuzeo stvari u svoje ruke, poveo sa pet poena razlike na poluvremenu, a posle veoma ujednačene treće četvrtine, bilo je jasno da ćemo gledati neizvesnu završnicu.

Čak sedam minuta niti jedna ekipa nije imala više od 2 poena prednosti, a onda je Hauard pogodio trojku za 91:87. Nismo mnogo čekali, bilo je novo izjednačenje, na ulasku u poslednja dva minuta bilo je 91:91 posle poena Lojda sa linije za slobodna bacanja.

Eli Okobo je bio nerešiva enigma za Baskoniju u finišu meča, on i Lojd su na kraju, ispostaviće se, srušili domaćina.

Ova pobeda Monaka znači i Partizanu kojem je Baskonija direktan protivnik za ulazak u top 8.

Hauard i Tompson su postigli po 20 poena za Baskoniju, Vanja Marinković je dodao 14 (4-5 za tri), a kod pobednika Lojd je imao 19 poena, Okobo 18, Dialo je dodao 17.