ponedeljak 02.12.2019.
00:00

Srbin imao zapaženu rolu.

Beta/AP Photo/Karen Pulfer Focht

U šokantnoj završnici u Njujorku, Majami je pobedio Bruklin Netse rezultatom 109:106.

Domaćin je imao sve pod kontrolom sve do poslednjih nekoliko minuta kada su uspeli da ispuste prednost, pa se Majami na krilima Gorana Dragića (24p) i Adebaja (17p, 16s) na kraju dokopao pobede.

Memfis je ostvario trijumf nad Minesotom u gostima 115:107, a veoma dobru partiju pružio je srpski košarkaš Marko Gudurić.

Nekadašnji član Crvene zvezde je za 13 minuta upisao osam poena, dve asistencije i jedan skok.

Najkorisniji igrač meča bio je Bruks koji je u pobedi svog tima postigao 26 poena.
Boston je u Njujorku slavio protiv Niksa 113:104.

Nakon dosta neizvesne prve četvrtine, u drugoj deonici gosti su stigli do osetne prednosti, ali su Niksi odličnom igrom u trećoj četvrtini imali devet poena prednosti u jednom trenutku.

Usledila je sjajna završnica Bostona koji je sredinom poslednje četvrtine istopio prednost rivala i na kraju zasluženo slavio.

Boston je pobedio zahvaljujući briljantnim partijama Tejtuma (30p, 6s i 7a) i Brauna (28p).