NBA rezultat u "Abdi Ipekčiju"!

sreda 04.05.2016.
23:11

Neverovatna utakmica odigrana je u okviru 29. kola turske košarkaške lige u "Abdi Ipekčiju" gde su Galatasaraj i Turk Telekom odigrali tri produžetka i postigli više od 260 poena.

Poslednje kolo regionalne ABA lige donelo nam je neverovatan meč u Ljubljani gde su Olimpija i Partizan odigrali četiri produžetka, a nešto slično dogodilo se u pretposlednjem kolu turskog košarkaškog šampionata.

Galatasaraj je kao domaćin savladao Turk Telekom rezultatom 139:134 (31:25, 24:30, 26:24, 18:20, 40:35) ali tek nakon tri odigrana produžetka, odnosno nakon 55 minuta igre.

Domaćin je do produžetka stigao poenima bivšeg košarkaša Crvene zvezde Telekom Blejka Šilba 32 sekunde pre kraja meča. Usledilo je 15 minuta produžetaka, a Galata je dva puta ispuštala pobedu, da bi na kraju slomila otpor gostiju iz Ankare.

Srpski internacionalac Vladimir Micov postigao je 21 poen u pobedi Galatasaraja, a apsolutni junak bio je Erik Mekolum koji je postigao 31 poen za tim Ergina Atamana.