petak 09.06.2023.
22:43

Pobeda za Olimpiju u prvom meču finala.

@OlimpiaMI1936

Košarkaši Olimpije iz Milana pobedili su Virtus u okviru prvog meča finalne serije italijanskog prvenstva rezultatom 92:82.

Olimpija je imala prednost domaćeg terena, a i naredni meč igra se Milanu.

Ubedljivo je Virtus otvorio meč, poveo 11:0, potom održao prednost na dva minuta do kraja, ali je onda Olimpija uzvratila praktično istom merom i serijom od 12:0 preokrenula i povela posle prvih 10 minuta.

Nisu su gosti dali, koristili su loš napad domaćina i grubu odbranu i stigli do prednosti na poluvremenu pri rezultatu 44:36.

Šut sa distance je proradio za ekipu Milana kada je bilo najpotrebnije za novi preokret smanjenje na poen zaostatka pre poslednjih 10 minuta igre.

U istom ritmu se nastavilo, Virtus je stao u poslednjoj četvrtini, a Olimpija dodala ,,pun gas" i sredinom kvartala ostvarila devet vezanih poena i povela 78:69. Prednost je do kraja rasla na dvocifrenu i ubedljivu pobedu.

Nejpir je vodio pobednike sa 20 poena, Hol je potigao 15, a Šilds 13.

Belineli je bio najbolji kod Virtua sa 17 poena, Šengila je stao na 16 poena i šest skokova, a pratio ga je naš Miloš Teodosić sa 15 poena i četiri asistencije.