Pobede Bajerna i Makabija.

EPA-EFE/LEONHARD SIMON

Bajern je u svojoj novoj dvorani pobedio Real Madrid 97:89.

Stekao je Real početnu prednost posle prvih 10 minuta utakmica i poveo 29:26.

U nastavku je Bajern 13:0 i poveo osam razlike, potom stigao i do dvocifrene prednosti, ali je Real odgovorio i sa devet vezanih poena stigao na poen zaostatka, što se održalo do kraja prvog dela utakmice (52:51).

U trećem kvartalu Real je napravio seriju 13:0 i poveo 54:64, ali je Bajern poenima Nejpira i Bukera smanjio zaostatak, da bi u četvrtoj deonici gledali rapsodiju.

Vojtman, Edvards i Nejpir su pre svega šutom sa distance odveli Bajern na +11 tri minuta do kraja meča. Real se ispromašivao, što su domači iskoristili. Poenima Muse i Kampaca Real je smanjio zaostatak na šest poena. Na kraju smo gledali neizvesnu završnicu, u kojoj je Kampaco promašio trojku za izjednačenje, pa je usput dobio i tehničku, što je Lučića odvelo na liniju penala gde je bio uspešan 5/5 za siguran trijumf.

Najefikasniji kod Bajerna bio je Nejpir sa 25 poena, dok je Vojtman postigao 19 uz 10 skokova. Vladimir Lučić upisao je osam poena, uz tri skoka i asistenciju.

Makabi je posle preokreta pobedio Asvel 89:82.

Smenjivalo se vodstvo jednih i drugih gotovo ceo meč.

Asvel je na poluvremenu vodio 51:52, da bi poenima Blata o Lojda Makabio preuzeo vodstvo i gledala se rezultatska klackalica sve do kraja meča.

Konačno, pred kraj meča Makabi je napravio seriju 12:0 to mu je i donelo pobedu na kraju meča.

Blat je bio najbolji igrač ove utakmice sa 22 poena i 12 asistencija, Lojd je postigao 15.

U Asvelu Lovernj je postigao 17, a Li 12 poena.