Nejpir sa klupe gledao poraz Armanija, "kneževi" srušili Minhen

23:00

Pobede Monaka i Panatinaikosa.

@OlimpiaMI1936/Twitter

Košarkaši Monaka pobedili su Bajern u 16. kolu Evrolige 91:80 u Minhenu.

Od početka i prve četvrtine ,,kneževi" su stekli prednost na ovom susretu, što su potvrdili u drugom kvartalu za vodstvo na poluvremenu 46:31.

Odgovorio je Bajern u trećoj četvrtini, pokazao hrabrost, ali tek da smanj zaostatak. Međutim, tim Saše Obradovića je u poslednjih 10 minuta samo potvrdio da je bolji rival.

Kod pobednika Džejms je upisao 28 poena, Okobo 19, Dialo 13.

U Bajernu istakao se Francisko sa 21 poenom, a dvocifren je još bio Edvards sa 16. Vladimir Lučić odigrao je 19 minuta, upisao po dva poena i skoka.

Panatinaikos je savladao Olimpiju iz Milana u gostima rezultatom 76:68.

Ovaj meč je sa klupe posmatrao i povratnik iz redova Crvene zvezde Šabaz Nejpir.

Poveli su domaći posle prvih 10 minuta 24:22, a potom je usledila neizvesna druga četvrtina, što je potvrdio i rezultat na poluvremenu - 41:41.

U nastavku je nešto dominantniji bio PAO, koji je stekao prednost pred završnih 10 minuta meča. Parirala je Olimpija do polovine deonice, ali je usledila serija gostiju za konačnih 76:68.

U redovima domaćih Nan je postigao 17 poena, Lesor je stao na 16, a Grant na 10.

Matijas Lesor se u finišu meča i povredio, u pitanju su leđa, ali još uvek ništa nije poznato.

Kod Olimpije istakao se Šilds sa 13 poena, uz sedam skokova, Vojtman je upisao 12.