19:31

Sve to u mirnoj atmosferi, pred malim brojem gledalaca...

BETAPHOTO/ABA liga/Crvena zvezda mts/DS

Košarkaši Crvene zvezde nastavljaju uspon na tabeli ABA lige.

Večeras su u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' savladali ekipu Cibone, u poslednjoj utakmici 16. kola, rezultatom 102:80.

Ovo je Zvezdina deseta pobeda, kojom su se crveno-beli ponovo vratili među četiri najbolje ekipe, sa istim učinkom kao i Cedevita Olimpija, sa kojom dele treće mesto.

Izuzev u prvih par minuta meča, Zvezda je konstantno bila u vođstvu, ne dajući gostima iz Zagreba ''ni gram'' nade da večeras mogu da učine nešto više.

Već posle prve četvrtine aktuelni šampion je imao 14 poena prednosti (31:17), a do poluvremena je razlika otišla i na 20 poena u korist crveno-belih (53:33), najviše zahvaljujući efikasnim Štimcu i Simaniću u prvih 20 minuta igre.

U nastavku, Zvezda je rutinski održavala vođstvo, a najviše što je Cibona uspela da uradi jeste prilazak na 11 poena razlike (81-70) početkom poslednje četvrtine.

Zvezda potom ponovo dodaje gas, vraća razliku na dvadesetak poena u svoju korist i mirno privodi meč kraju.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde večeras je bio Džejms Gist sa 15 poena i šest skokova, Lorenco Braun (14 asistencija), Štimac i Simanić su upisali po 13, većinu tih poena poslednja dvojica su upisala u prvom poluvremenu.

Cibonu su predvodili Bundović sa 19 i Novačić sa 16 poena. Posle ovog poraza, Zagrepčani imaju skor 5-11 na desetom mestu na tabeli.

Dodajmo još i da je večeras posle duže pauze u ekipi Crvene zvezde bio i Stratos Perperoglu, koji se oporavio od povrede, ali nije bilo potrebe da trener Šakota večeras rizikuje sa njegovim uvođenjem u igru.