22:37

Sjajna partija Nikole Kalinića.

@FCBbasket
@FCBbasket

Košarkaši Barselone savladali su Fenerbahče na svom terenu rezultatom 81:80, u šestom kolu Evrolige.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je na taj način nanela prvi poraz Feneru u sezoni.

Neverovatnu završnicu je imao ovaj meč. Mahmutoglu je na ulasku u poslednji minut pogodio trojku i smanjio na 78:76, a odgovorio mu je na isti način Nikola Kalinić za 81:76, na 36 sekundi do kraja. Potom dvojka Mahmutoglua za 81:78, pa loš napad Barse i odjednom je Fener došao u situaciju da ima posed da izbori produžetak. Visoki Motli je ostao sam na trojci, ali je napravio neshvatljiv potez, nije šutirao za tri, već je otišao do samog kraja i pogodio za konačnih 81:80.

Pre toga se u prvom poluvremenu vodila rovovska borba, domaćin je na veliki odmor otišao sa +3, a ključnu prednost je stekao u trećoj deonici, koju je dobio sa 23:13.

Laprovitola je sa 26 poena i sedam asistencija vodio Barsu do trijumfa. Sjajan je bio naš Nikola Kalinić sa 14 poena, tri asistencije i dva skoka, a Tobi je dodao 13 poena i sedam skokova.

Motli je sa 23 poena dominirao u Feneru, ali pamtiće se njegov sulud potez na kraju meča. Marko Gudurić je imao 11 poena, tri skoka i tri asistencije.

Fener ima skor 5-1, a Barsa je na 4-2.