nedelja 25.04.2021.
21:40

Treći poraz Bostona u poslednje četiri utakmice.

Beta/AP Photo/Chris Carlson

Novi dan u NBA ligi počeo je utakmicom u ''Spektrum Centru'', gde su Šarlot Hornetsi ubedljivo savladali ekipu Boston Seltiksa rezultatom 125:104.

Ovom pobedom Hornetsi su stigli do 50 posto uspešnosti, sa po 30 pobeda i poraza, a Boston je već treći put poražen u poslednja četiri meča i sada ima skor 32-29.

Šarlot je bolje započeo ovaj meč i tokom prve četvrtine je stigao do desetak poena prednosti. Tokom druge četvrtine, ta prednost je u jednom trenutku bila i udvostručena, ali je Boston uspeo da smanji na 63:52 do poluvremena.

Rezultatske neizvesnosti nije bilo ni u nastavku meča, Šarlot je održavao dvocifrenu prednost, koju je u finišu i dodatno uvećao, za konačnih 125:104.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Grejem sa 24 poena i devet asistencija, a odlični su bili i Pi Džej Vašington sa 22 poena i 12 skokova i De Rozir sa 21 poenom i 11 asistencija, dok je Bridžis upisao 20 poena i šest asistencija.

Kod Seltiksa izdvojili su se Voker i Braun sa po 20 poena, a Tejtum je upisao 19 poena i 11 skokova.