sreda 08.02.2023.
20:21

Preokret Lijetkabelisa, Cedevita Olimpija nemoćna protiv Prometeja.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U Evrokupu se igraju utakmice 14. kola, a večeras su završena prva dva susreta u okviru Grupe A i još jedan u Grupi B.

Ekipa litvanskog Lijetkabelisa upisala je treću uzastopnu pobedu, i to posle preokreta na svom terenu protiv Venecije, rezultatom 87:84. Venecija je imala rezultatsku prednost od početka drugog poluvremena, pa do finiša utakmice, a koš odluke za preokret i pobedu Lijetkabelisa postigao je Džamel Moris, trojku u poslednjoj sekundi a konačnih 87:84 za ekipu koju sa klupe vodi bivši trenrer Partizana Nenad Čanak.

Moris je sa 28 poena bio i najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Goloman je upisao 14, a Nikola Popović 13 poena. Kod gostiju Mičel Vat najbolji sa 19 postignutih poena.

Lijetkabelis sada ima skor 7-7, baš kao i Venecija, pa ove dve ekipe zauzimaju peto i šesto mesto u Grupi A.

Vodeća je sjajna ekipa Prometeja koja je nastavila seriju pobeda večerašnjim trijumfom nad Cedevita Olimpijom, rezultatom 94:68.

Prometej sada ima skor 10-4, a Ljubljančani su ''zakucani'' za dno tabele sa tri pobede i čak 11 poraza, bez realnih izgleda za plasman na jedno od prvih osam mesta koja vode u nokaut fazu takmičenja.

''Di Džej'' Stivens je briljirao sa 28 poena i četiri skoka, Nigerijac Agada ga je pratio sa 16 poena i pet skokova, a kod gostiju bolji od ostalih bio je Alen Omić sa 16 poena i sedam skokova.

U Grupi B, Promiteas je na svom terenu lako izašao na kraj sa poslednjeplasiranim Slaskom - 90:66. Ovo je deveta pobeda grčkog tima u 14 odigranih kola, a Slask i dalje ima samo jednu. Tomason je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 20 poena, a odličan je bio i naš Nemanja Dangubić sa 15 poena i četiri skoka za oko 17 minuta u igri. Ovo je Dangubiću najbolja partija u sezoni, uz utakmicu protiv Budućnosti pre petnaestak dana, kada je ostvario isti učinak. Ekipu Slaska predvodio je Džieva sa 19 poena.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.