Neverovatna pobeda Budućnosti u "Železniku", FMP prokockao dvocifrenu prednost za dva minuta!
Tiho subotnje veče u regionu, a onda drama u "Železniku"
Povezane vesti
Košarkaši Budućnosti savladali su FMP u "Železniku" rezultatom 88:91 u okviru 14. runde AdmiralBet ABA lige.
Možda je većina verovala da će duel u Železniku ove tihe sportske večeri proteći prema očekivanjima, odnosno da će pobeda biti upisana igračima koji su doputovali iz Podgorice. Ali, dobili smo spektakularan susret koji je rešen u dramatičnoj završnici. Da, jeste trijumf otišao u ruke gostima, ali ne u skladu sa najavama.
Kroz čitav meč FMP je sjajno parirao Budućnosti, uprkos nekolicini izostanaka. Odlična tranzicija koja je proizlazila iz vrlo kvalitetne odbrane. Pogađali su iz svih pozicija, ali nisu bili mirni u samoj završnici što je gost koji je znatno iskusniji uspeo to da iskoristi na neverovatan način.
Nekako je posle ubedljivo dobijene druge deonice izgledalo kao da će Budućnost preuzeti stvari u svoje ruke, ali je FMP bio dobar sa linije penala, pogodio bitne trojke preko Radosavljevića i Barne i u boljem ritmu su ušli u odlučujućih 10 minuta.
Tamo je briljirao Džošua Skot koji je radio na obe strane parketa. Imali su i "+11" na četiri minuta pre kraja, da bi Budućnost preko Rajta i Megija napravila seriju 0:6 čime je duel bio otvoren, ali je usledio odgovor. Šaranovićeva trojka i penali Barne vraćaju dvocifrenu prednost u korist domaćina. Međutim, Flečer Megi nije dao, dugorao je svoj tim do tri poena zaostatka, a onda je Petar Popović požurio, promašio polaganje i Mekinli Rajt je nakon što je bio fauliran pri šutu za tri poena stoprocentno gađao za poravnanje 87:87. Simović je zatim napravio kardinalnu grešku i faulirao je Kenana Kamenjaša što kasnije Rajt koristi za koš-faul.
Tu drami nije bio kraj pošto je Popović iznudio tri bacanja na dve sekunde pre kraja. Međutim, on je promašio prvi penal, treći namerno i posle faula koji je napravio Barna bilo je jasno da pobeda ide u ruke Podgoričana, ekipe koja je stigla 10 poena minusa na samo dva minuta pre kraja duela.
Strašan meč odigrao je debitant Džošua Skot sa 2 poena, dok je 14 ubacio Nikola Šaranović. Kenan Kamenjaš se istakao u redovima Budućnosti sa 18 poena koliko je imao i realni junak Flečer Megi (5/8 za tri).
0 Komentara