23:16

Treći poraz Krke.

Drago Perko - Kosarka.si

U okviru trećeg kola AdmiralBet ABA lige ekipa Spartaka pobedila je Krku u Novom Mestu.

U dvorani "Leon Štukelj" ekipa Krke je imala prvu pobedu u džepu ove sezone protiv novajlije u takmičenju, ali je Spartak impresivnom odbranom u završnici pobedio utakmicu 87:89!

Krka je posle tri kola na 0-3, dok je Spartak prvi put pobedio.

Daleko bolji početak Krke u ovom duelu, sjajnu odbranu su igrali i sveli Spartak na svega deset poena u prvih osam minuta, a osim jednog dobrog dela igre tokom druge četvrtine kada su gosti stigli do 22:22 posle poena Denielsa, Spartak više nije uspevao da uhvati priključak.

Persons je bio nerešiva enigma za Spartak, a trojkama su u trećoj četvrtini košarkaši Krke slamali Subotičane.

U finišu smo videli jedan zamah gostiju koji je bio neodbranjiv.

Bolton je vezao pet poena i Spartak je prišao na ulasku u poslednji minut na 87:86, da bi Subotičani prvi put poveli na sedam sekundi pre kraja poenima Boltona sa linije za slobodna bacanja (87:89), što je bio i konačan rezultat!

Neverovatno, ali poslednji koš Krka je postigla na 4:44 do kraja. Serijom 13:0 gosti su stigli do neverovatne pobede!

Persons je imao 16 poena, Mirtič je dodao 14. Bolton je bio ubedljivo najefikasniji u ovom meču sa 28 poena u redovima Spartaka.