ponedeljak 26.04.2021.
00:03

Duel najbolje ekipe na Istoku i jedne od najboljih na Zapadu pripao Netsima.

Beta/AP Photo/Kathy Willens

Nedugo posle ubedljivog trijumfa Šarlot Hornetsa nad Boston Seltiksima, NBA program je nastavljen utakmicom između Bruklin Netsa i Finiks Sansa, a kao pobednici su izašli Netsi, koji su slavili rezultatom 128:119.

Ovo je 41. pobeda Bruklina u sezoni, čime se učvrstio na liderskoj poziciji Istočne konferencije, a Finiks je pretrpeo drugi uzastopni, a ukupno osamnaesti poraz, pa se sa skorom 42-18 nalazi na drugom mestu Zapadne konferencije, iza vodeće Jute.

Tokom prve dve četvrtine, Sansi su bili za nijansu bolji rival, predvođen raspoloženim Devinom Bukerom. Uglavnom su imali blagu prednost, a na poluvreme su odneli dva poena prednosti - 61:59.

Ali, krajem treće četvrtine počinje da se menja odnos snaga na terenu, sjajni Irving, uz veliku podršku Duranta, napadački je predvodio Netse do preokreta i konačnog trijumfa. Sredinom poslednjeg kvartala Bruklin je stekao petnaestak poena razlike i do kraja nije bilo rezultatske neizvesnosti.

Kajri Irving je meč završio sa 34 poena i 12 asistencija, a Durant je upisao 33, uz šest skokova i 4 asistencije.

Ekipu Finiksa predvodio je Buker sa 36 poena. Ejton je upisao 20 poena i 13 skokova, Krejg 20 poena i 14 skokova.