23:25

Peta u nizu, ukupno dvadeseta od početka sezone.

Beta/AP Photo/Michael Dwyer

Košarkaši Boston Seltiksa nastavljaju da potvrđuju da su najbolja ekipa u Istočnoj konferenciji, pa i više od toga.

Oni su večeras pred svojim navijačima savladali ekipu Orlando Medžika sa 114:97, što im je dvadeseta pobeda u 25 odigranih mečeva, pa u ovom trrenutku imaju najbolji učinak u ligi. Orlando je pretrpeo deveti poraz u sezoni, ali je zadržao četvrto mesto na Istoku.

Gosti su dobro odigrali prvu četvrtinu, pre svega u odbrani i posle 12 minuta igre su vodili sa 31:27, ali druga deonica je u potpunosti pripala Seltiksima koji su napravili preokret i do kraja meča više nisu ispuštali vođstvo.

Džejlen Braun je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 31 poenom, većinu u poslednjoj četvrtini, čak 17, uz šest asistencija i pet skokova. Pratili su ga Džejson Tejtum sa 23 poena i 8 skokova i Kristaps Porzingis sa ''dabl-dabl'' učinkom od 15 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Ekipu Orlanda predvodio je Paolo Bankero sa 36 poena i 10 skokova, a dvocifren učinak imao je još samo Sags sa 13 poena.