Ni prekid nije poremetio Megu, ''trojkaški uragan'' u poslednjoj četvrtini presudio FMP-u!

petak 17.02.2023.
19:20

Poslednjih deset minuta Mega je dobila sa 34:13, uz čak osam trojki u tom delu igre.

Sportske.net

Prvi finalista Kupa Radivoja Koraća je ekipa Mege!

Tim Marka Baraća je večeras u niškom ''Čairu'' posle velikog preokreta savladao ekipu FMP-a iz Železnika sa 86:67, pa će se sutra u finalu sastati sa boljim iz večerašnjeg dvoboja Crvene zvezde i Partizana.

Prva četvrtina je protekla uglavnom u ravnopravnoj borbi, ali je FMP pred kraj ovog dela igre poveo sa 24:20. To je bio uvod u još bolju igru ''Pantera'' koji su u drugom kvartalu stigli i do ''plus 17'' - 40:23, pa je tada izgledalo da će tim Nenada Stefanovića ostvariti rutinsku pobedu.

Ali, mlada ekipa Mege nije tako mislila i nije se predavala što je najpre pokazala do kraja druge četvrtine kada je serijom 7:0 smanjila na 40:30.

Taj trend je nastavljen i u trećem kvartalu, FMP je imao sve više problema u napadu i prednost ekipe iz Železnika se ''topila'', pa je u samom finišu ovog dela igre Mega izjednačila na 52:52.

Na samom početku poslednje četvrtine Uskoković uzima loptu Čarliju Muru, koji uz to pravi i nesportski prekršaj. Uskoković je realizovao oba bacanja za novo izjednačenje, ali Đurišić nije uspeo da u narednom napadu donese i vođstvo Megi.

Usledilo je nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, a onda Mega vezuje još šest poena, Uskoković trojkom donosi šest poena prednosti svom timu - 60:54.

Nedugo zatim je usledio još jedan njegov pogodak van linije 6.75m i Mega je povela sa 63:56 na šest i po minuta pre kraja.

Iz minuta u minut samopouzdanje Baraćeve ekipe bilo je sve veće, krenuo ih je šut za tri poena, pa su posle Uskokovića pogodili i Kovačević, pa Cerovina za 69:56 u korist Mege.

Ni tu se ekipa Marka Baraća nije zaustavila, Cerovina je ubrzo pogodio još jednu trojku, uz faul Boa Biča, pa je na tri i po minuta pre kraja meča Mega vodila sa 74:61.

U tim trenucima došlo je do prekida utakmice jer je u dvoranu ušla grupa navijača Partizana koja je odmah počela da se ''ističe'' uvredljivim skandiranjima.

Pošto upozorenja nisu imala efekta, sudije su se povukle u svlačionicu i doneta je odluka da će se meč nastaviti tek kada pomenuta grupa navijača bude udaljena iz dvorane.

Sve to je potrajalo nekih pola sata, posle čega je meč nastavljen.

Prekid nije poremetio sjajan šuterski ritam ekipe Mege, Kovačević odmah pogađa još jdnu trojku za vođstvo 78:61 i definitivno rešava pitanje pobednika na ulasku u poslednja tri minuta.

Petar Kovačević je sa 20 poena bio najefikasniji u ekipi Mege, uz izvanredne procente šuta. Za dva poena šutirao je 3/4, za tri poena 4/4, a uz njega istakli su se i Uskoković i Branković sa po 13 poena, Rudan sa 12 poena i sedam skokova.

U FMP-u najefikasniji Stepanović sa 15 i Valinskas sa 14 poena.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.