Nije vest da su "Grizliji" napali čoveka, već da ih je Nikola Jokić sam pobedio!

subota 13.03.2021.
08:36

Nova neverovatna partija, finiš za nevericu, totalna dominacija srpskog centra.

AP Photo/Brandon Dill

Ni posle pauze nije promenio navike. Nikola Jokić je sa 28 poena, 15 skokova i 7 asistencija bio ključ pobede Denvera u Memfisu, ali je ključ bio u finišu. Ne samo da je postigao poslednjih pet poena za svoj tim već je odigrao ključnu odbranu na Dža Morantu u poslednjih sekundama i sačuvao tesan trijumf, 103:102

Recimo i to da su se "Grizliji" bunili smatrajući da je bio faul na njihovom najboljem igraču, ali sudija Rodni Mot kaže da o tome nema ni govora.

Inače, meč je bio izjednačen, Denver je dobro odigrao treću četvrtinu, uspeli su da i pored očajne partije Džamala Mareja odnesu petu pobedu u nizu u gostima. Marej je završio sa tri poena, promašio 13 od 14 šuteva, ali su Vil Barton i Majkl Porter Džunior bili sjajni po 21poen.
Kod Memfisa Brendon Klark i Dilon Bruks po 20 poena, imali su problema kada je Denver stegao odbranu posle poluvremena, ali su se vratili trojkama u neizvesnu završnicu.

Na kraju pobeda odlazi u Kolorado, Nagetsi se vraćaju kuči gde će već večeras ugostiti ekipu Dalasa.