subota 24.04.2021.
21:41

Seriji pobeda Njujorčana ne vidi se kraj.

Beta/AP Photo/Noah K. Murray

Večerašnji NBA program počeo je utakmicom između Njujork Niksa i Toronto Reptorsa u ''Medison Skver Gardenu''.

Njujork je bio bolji, slavio je sa 120:103 i tako upisao devetu uzastopnu pobedu u NBA ligi, a ukupno 34. od početka sezone, uz 27 poraza.

Prva četvrtina protekla je u ravnopravnoj borbi, ali je Njujork počeo da stiče blagu prednost i početkom druge stigao do ''plus osam''. Tu prednost je uglavnom održavao do poluvremena, kada Toronto snmanjuje na 64:59.

Sličan razvoj događaja viđen je i u trećem kvartalu, i dalje blaga prednost Njujorka, a Reptorsi konstantno jure rezultat. Nada gostiju trajala je do početka poslednjeg kvartala, a onda Niksi dodaju gas, stižu i do 16 poena prednosti, 102:86, posle čega Toronto više nije imao pravi odgovor.

Džulijus Rendl je briljirao u pobedničkoj ekipi sa 31 poenom i deset skokova, a nije zaostajao ni Beret sa 25 poena i 12 skokova. U ekipi Toronta najbolji Anunobi i VanVlit sa po 27 poena, s tim da je VanVlit dodao i 11 asistencija.