nedelja 27.03.2022.
23:55

Vodili su i 20 razlike, ali su se stvari zakomplikovale.

EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Košarkaši Njujork Niksa savladali su Detroit Pistonse rezultatom 102:104 i tako ostali u trci za plej-of NBA lige.

Gosti iz Njujorka su bolje započeli utakmicu i već u prvoj četvrtini stekli velikih 15 poena prednosti, bilo je 14:29.

Na sredini druge deonice prednost Niksa dostigla je maksimalnih +20 (34:54). Veliki zaostatak trgao je domaće Pistonse, koji su do kraja poluvremena smanjili na 47:59, sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

"Otpisani" Pistonsi nastavili su tamo gde su stali, već posle 4 i po minuta igre u trećoj četvrtini, prišli su na samo dva poena minusa  (73:75), a  na kraju ovog kvartala Niksi su imali samo poena prednosti (79:80).

Ekipe su bile u egalu većim delom poslednje četvrtine, a onda su Niksi napravili seriju 7:0 i došli do prednosti od 90:97.

Uporni Pistonsi još jednom su se vratili u utakmicu i na minut pre kraja došli na -1 (100:101). U narednom napadu Niksa plejmejker Alek Burks je pogodio trojku i praktično rešio utakmicu i sačuvao svojoj ekipi nadu za plasman u plej-of. Imali su Pistonsi poslednji napad za pobedu ili produžetke, ali je Kaningem izgubio loptu.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Ar Džej Beret sa 21, Džulijus Rendl sa 20 i Alek Burks sa 18 poena. U ekipi Detroit Pistonsa najbolji je bio Marvin Begli sa 27 poena, dobar je bio i Kejd Kaningem sa 18 poena.

Njurok Niksi su trenutno 11 na zapaddu sa skrom 33-42, dok su Pistonsi najslabija ekipa u konferenciji sa 20 pobeda i 55 poraza.