nedelja 20.11.2022.
23:45

Rutinska pobeda Finiksa.

AP Photo/Ross D. Franklin

Solidno su igrali Niksi na gostovanju u Arizoni, ali samo prvo poluvreme, da bi u nastavku pali, pa je Finiks slavio sa 116:95.

Finiks je imao prednost tokom većeg dela prvog poluvremena, ali su se gosti nekoliko puta vraćali u meč.

Sansi su stigli do tri veoma brze trojke sredinom treće deonice, a Buker je briljirao, videli smo seriju 15:4 i imali su tada maksimalnih 11 poena viška.

Za kraj četvrtine Bukerova trojka preko ruke za 87:73, pa onda i Vošingtonova trojka koja je definitivno prelomila utakmicu.

Bilo je do kraja i 26 poena razlike za Sanse, pobeda više nije dolazila u pitanje.

Finiks je totalno nadskakao protivnika, čini se da je taj statistički podatak doneo prevagu u korist pobednika. Čak 59 domaći, 20 manje gosti.

Branson kod Niksa 27 poena, ali sledeći najefikasniji bio je Baret sa samo 12 poena. Kod Finiksa Pejn 21, imao je i 9 asistencija i 7 skokova, a Buker 20 poena i 5 skokova. Vredi napomenuti i da je Bijombo imao 7 skokova u napadu.