22:03

Posle ''plus 47'' protiv Mornara, večeras ''samo'' 22 poena razlike.

AdmiralBet ABA liga/Buducnost VOLI/Filip Roganovic

Košarkaši podgoričke Budućnosti ostvarili su večeras i drugu pobedu u novoj sezoni AdmiralBet ABA lige.

U meču drugog kola, tim trenera Andreja Žakelja je na svom terenu u dvorani ''Morača'' savladao ekipu Splita sa 97:75. Podgoričanima je ovo druga pobeda, a Splićanima drugi poraz u prva dva kola.

Već posle prve četvrtine je praktično sve bilo jasno. Budućnost je furiozno započela utakmicu i u prvih deset minuta je stekla 20 poena prednosti - 33:13. Posle toga im je ostalo da rutinski privedu posao kraju, što su oni i učinili.

Sulajmon je sa 21 poenom, pet asistencija i četiri skoka bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratili su ga Ferel sa 15 i Azubuike sa 13 poena i 10 skokova.

Kod gostiju, nešto bolji od ostalih bili su Škara sa 15, Kučić sa 13 i Šorter sa 12 poena.