nedelja 06.02.2022.
23:52

Denver se vratio pobedama, sve je lakše sa fantastičnim Jokićem.

Beta/AP Photo/David Zalubowski

Posle tri uzastopna poraza, Denver Nagetsi su večeras prekinuli taj niz. Na svom terenu, uz još jednu maestralnu partiju Nikole Jokića, Denver je večeras savladao ekipu Bruklin Netsa rezultatom 124:104.

Srpski centar je bio gotovo nepogrešiv u šutu. Imao je deset pogodaka iz jedanaest šuteva iz igre već početkom treće četvrtine, a pre kraja ove deonice je bio na pragu tripl-dabla.

Trener Meloun je potom odlučio da ga odmori, ali se vratio u igru sredinom poslednje deonice kada je kompletirao tripl-dabl još jednom asistencijom, pa je njegov večerašnji učinak 27 poena, 12 skokova i deset asistencija.

Sve to za nepunih 30 minuta u igri, a na kraju je imao samo tri promašaja iz igre, 12/15.

Denver je prelomio utakmicu u trećoj četvrtini, u kojoj je stigao do dvadesetak poena razlike i do kraja nije dozvolio Netsima da ozbiljnije priprete. Gostujući tim je predvodio Kajri Irving sa 27 poena i 11 asistencija.