ponedeljak 30.05.2022.
23:25

Monako je "preživeo"

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Monako savladali su Strazbur sa 82:80 u "majstorici" četvrtfinala prvenstva Francuske.

Ekipa Saše Obradovića do trijumfa je stigla nakon velike drame i produžetka.

Sjajno je Strazbur ušao u utakmici, gosti su brzo stekli dvocifrenu prednost (13:2), a u finišu prve četvrtine vodili sa ogromnih 18 poena razlike (29:11).

Stvari su u prvom poluvremenu išle od loših prema gorim za Monako. Gosti iz Strazbura su na polovini druge deonice vodli sa maksimalnih +21 (40:19).

Srpski trener Saša Obradović uspeo je da trgne svoju ekipu u svlačionici. Zaigrao je Monako u drugom poluvremenu kao evroligaški tim i počeo da topi veliku prednost Strazbura. Stigli su domaći do -7 (50:57) u finišu treće deonice, a posle serije 12:2 na startu poslednjeg kvartala Monako je poveo po prvi put na meču (66:65). Ušlo se u dramatičnu završnicu, a zatim i u produžetke.

"Igra živaca" u dodatnih pet minuta pripala je Monaku, tako su "Kneževi" izborili plasman u polufinale prvenstva Francuske.

Domaće je do trijumfa predvodio Maj Džejms sa 24 poena, Domantas Motijeunas ubacio je 18 poena. U redovima Stazbura istakao se Janis Moran sa 19 poena i 10 skokova.

Protivnik Monaku u polufinalu biće Po-Ortez.