Obradović: "Nebitno u kojem sastavu nastupamo, idemo na pobedu!"

Autor: Lazar Nikolić
sreda 12.11.2025.
15:16
Izvor: Sportske.net

Trener Crvene zvezde govorio pred duel sa Monakom.

Luka Milosavljevic/STARSPORT
Luka Milosavljevic/STARSPORT

Povezane vesti

Košarkaši Crvene zvezde sutra od 20 sati u "Beogradskoj areni" igraju protiv vicešampiona Monaka utakmicu 11. kola Evrolige.

Zvezda je porazom u Dubaiju prekinula sjajan niz od sedam uzastopnih trijumfa u takmičenju, a poraz je u prethodnom kolu doživeo i Monako koji je sinoć u "Areni" izgubio od Partizana.

Zvezdu osim o protivniku razmišlja i o povređenim igračima. Čima Moneke zbog problema sa preoponama nije nastupao protiv Dubaija, a u toku utakmice povredu skočnog zgloba doživeo je Ebuke Izundu.

"Umor je malo i stvar glave. Imamo dovoljno izazovnog protivnika kakav je Monako koji je prošle godine igrao finale, a i sada ima tim da napadne Fajnal-for sa najjačim individualcima u Evroligi.

Moramo da ostavimo poraz iza sebe što pre. Jeste bio težak put, rano smo ustali i imamo personalne probleme o kojima bi trebalo da se sazna u toku dana. U pitanju su Moneke i Izundu. Mi smo i protiv Dubaija 3/4 igrali solidno, ali smo se u poslednjoj četvrtini dešavalo 1000 stvari. Nebitno u kojem sastavu nastupamo, idemo na pobedu", rekao je trener crveno-belih Saša Obradović koji sa nestrpljenjem očekuje povratak u tim Džordana Nvore.

"Nvora je ozbiljno počeo da trenira. Videćemo sutra da li će biti u sastavu. Raduje da više nema problema sa listom. Sigurno će, ako ne ovu, verovatno sledeću biti u sastavu", istakao je Obradović.

A šta je potrebno da bi se pobedio Monako?

"Potrebno je 40 minuta dobre koncentracije. Oni su ekipa koja može lako da gubi 20 i da se vrati. Kao što smo videli juče protiv Partizana. Trebalo bi kontrolisati glavne zvezde tima, Džejmsa, Okoboa i Dijaloa. Naravno, ne možemo samo o njima da pričamo, to je dobar skup igrača koji znaju da igraju zajedno i razumeju sa na pogled. Biće ekstra motivisani i njima je mnogo važno", jasan je Zvezdin trener koji neće igrače mnogo zamarati pred  novi meč.

"Pošto je bilo baš teško putovanje samo ću im dati neke informacije i analiziraćemo greške od juče. Zna se ko je i šta je rival", zaključio je Obradović.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke