petak 11.03.2022.
22:11

Ubedljiva pobeda Monaka nad aktuelnim šampionom Evrope.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Posle Barselone, poraz u Evroligi je večeras pretrpeo još jedan od prošlogodišnjih učesnika fajnal-fora i aktuelni šampion Efes.

Tim iz Istanbula je večeras ubedljivo poražen na gostovanju Monaku rezultatom 102:80 u utakmici 29. kola Evrolige.

Efes je samo u uvodnim minutima poveo sa 4:3, sve ostalo je proteklo u znaku raspoloženih domaćina čija je prednost u finišu utakmice dostigla i maksimalnih 24 poena razlike, kada je bilo 92:68.

U ekipi Saše Obradovića briljirao je Majk Džejms sa 27 poena, šest asistencija i pet skokova, a odličan je bio i Dijalo sa 19 poena.

Vasa Micić je i ovoga puta bio najbolji u Efesu, postigao je 25 poena uz osam asistencija, Buboa je upisao 13, a Danston 12 poena. Sedam minuta u igri je proveo i Filip Petrušev koji je za to vreme upisao šest poena.