21:43

Igraće se "majstorica".

Euroleague
Euroleague

Košarkaši Monaka savladali su kao gosti Fenerbahče u Istanbulu sa 65:62 u četvrtom meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige.

"Kneževi" su tako izborili "majstoricu" koja će se igrati 8. maja u Monaku.

Junak trijumfa gostiju je plejmejker Majk Džejms sa ključnim poenima i asistencijom u finišu.

Najefikasniji igrač "kneževa" bio je Eli Okobo sa 13, Džejms je ubacio 10.

Kod Fenera bolji od ostalih bili su Marko Gudurić sa 14 i Skoti Vilbekin sa 11 poena.

Bolje je utakmicu započeo Fener. Zaigrali su izuzetno čvrsto u odbrani igrači Šarunasa Jasikevičijusa od samog starta i paralisali napad Monaka za vođstvo od 12:4.

Uspeo je u drugom delu prvog kvartala tim Saše Obradovića da dođe do poena i prepolovi zaostatak na 15:11 posle prvih 10 minuta.

Konstantno je domaćin imao prednost u drugoj četvrtini, a "kneževi" samo u jednom momentu bili u egalu (30:30), da bi se na odmor otišlo sa vođstvom turskog tima od 33:30.

Nastavio je Monako da održava priključak sa domaćinom i konačno poveo u finišu treće deonice sa 43:42.

Od tog trenutka ekipe su se smenjivale u vođstvu, a utakmica ušla u neizvesnu završnicu.

Koliko je sve bilo nezivesno pokazuje detalj da je Monakova najveća prednost bila "+4" (56:52) na manje od tri i po minuta pre kraja.

Domaće je u igri u samom finišu držao maestralni Kalates, ali je Džejms trojkom na manje od minut pre zvuka sirene vratio goste na "+4" (61:57).

Još jedan krucijalan potez imao je jedan od kandidata za MVP priznanje ove sezone. Bio je Fener blizu ukradene lopte i izjednačenje na 40 sekundi pre kraja, tada se Džejms dokopao lopte i "tačdaun" dodavanjem pronašao Hola koji je "zakucao".

Međutim, Fener se nije predao. Trojku je u narednom napadu pogodio Gudurić i približio svoj tim na samo poen zaostatka.

Mogao je Džejms da postane tragičar, jer za pet sekundi nije izveo loptu iz auta. Fener je imao napad za preokret, Vilbekin šutirao i promašio.

Propustili su domaći i da naprave faul u poslednjih pet sekundi, a Hol "zakucavanjem"potvrdio trijumf Obradovićevog tima.