Očajna Cedevita Olimpija, derbi samo na papiru, Budućnost protutnjala kroz Ljubljanu!

18:56

U većem delu drugog poluvremena domaći kao da su jedva čekali kraj meča.

AdmiralBet ABA liga/Dragana Stjepanović

S obzirom na pozicije na tabeli, duel Cedevita Olimpije i podgoričke Budućnosti trebalo je da bude derbi 17. kola AdmiralBet ABA lige, ali od toga na terenu nije bilo ništa.

Gosti iz Podgorice su večeras dominirali u Ljubljani, pogotovo u drugom poluvremenu i na kraju slavili rezultatom 80:58.

Cedevita Olimpija je poznata kao šuterska ekipa koja je nedavno pružila odličan otpor i Crvenoj zvezdi u Beogradu, gde je sjajno šutirala za tri poena, ali večeras ni šuta, ni igre, a trener Jurica Golemac nikako nije uspevao da probudi svoje igrače.

Treća četvrtina je rešila pitanje pobednika, Budućnost je u tom delu igre ubacila 31 poen, a košarkaši Cedevita Olimpije su ređali promašaje, izgubljene lopte i u poslednjih deset minuta se samo postavljalo pitanje kojom će razlikom Budućnost dobiti ovaj meč.

Na kraju, Tre Bel-Hejns najefikasniji u pobdničkoj ekipi sa 21 poenom, a kod domaćih to je bio Omić sa 15 poena i sedam skokova.

Cedevita Olimpija sada ima skor 12-4, a Budućnost je na 11 pobeda i šest poraza.