petak 24.03.2017.
19:56

Košarakši Darušafake slavili su na svom terenu protiv Galatasaraja u okviru 28. kola Evrolige.

euroleague.net

Izabranici Dejvida Blata savladali su istanbulskog rivala u svojoj "Folksvagen Areni" rezultatom 73-67.

Prvo poluvreme je bilo veoma neizvesno, Galata je dobila prvi kvartal, imali su dva poena viška nakon prvih 10 minuta, a do poluvremena su uspeli i da zadrže tu prednost.

Ipak, Atamanovi izabranici u drugih 20 minuta ulaze daleko lošije, Darušafaka je napravila seriju 9-3 i okrenula stvari u svoju korist.

Do poslednjih 10 minuta su održali dobar nivo igre, te su u četvrti kvartal ušli sa devet poena viška.

Gosti dobro otvaraju poslednju deonicu, kreću sa serijom 7-0 i prilaze na samo dva koša deficita.

Blatovi puleni uspevaju da se konsoliduju, odgovaraju serijom 5-0 preko Breda Vonamejkera i ponovo vraćaju komotniju prednost.

Galta se preko Micova vraća u poslednjem minutu, pogodio je srpski internacionalac polaganje uz faul na manje od 20 sekundi do kraja i spustio razliku na četiri poena, ali je promašio dodatno bacanje.

Vonamejker je potom brzo fauliran, a sjajni plej Darušafake nije pogrešio, sa druge strane Micov maši nerezonski šut za tri poena, te su domaći došli do vrlo važnog trijumfa.

U pobedničkom sastavu najbolji upravo Vonamejker sa 22 poena i šest skokova, pratili su ga Klejburn sa 15 poena i devet uhvaćenih lopti, dok je 13 dodao Skoti Vilbekin.

Kod Galate 17 poena i pet skokova Micova, 11 je dodao Ostin Dej.

Darušafaka sada ima 14 pobeda, samo jednu manje od Crvene zvezde mts, koja večeras od 21h gostuje Barseloni.