Ocokoljić: "Sramota za klub poput Partizana, igrači nisu reagovali..."

Autor: Ivan Cvetković
petak 19.12.2025.
21:51
Izvor: Sportske.net

Mirko Ocokljić nije mogao biti zadovoljan...

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Povezane vesti


Košarkaši Partizana poraženi su večeras na gostovanju u Kaunasu od ekipe Žalgirisa rezultatom 109:68 (28:15, 25:15, 29:18, 27:20), u utakmici 17. kola Evrolige.

Nakon meča, trener Partizana Mirko Ocokoljić izjavio je da ekipa i stručni štab snose odgovornost za ubedljiv poraz.

"Ovo je sramota za klub poput Partizana. Da ovako igramo... Uvek moramo da imamo najveće zahteve. Kad se vratimo u Beograd moramo da pričamo zašto su momci ovako izgledali. Odgovornost je i na meni, zbog načina na koji sam pripremio tim, ali i na njima, zbog načina na koji su istrčali na parket. Nedopustivo. Nemam šta pametno da vam kažem. Odigrali smo loše i igrači i mi treneri imamo odgovornost. Mislim da bi trebalo svi zajedno da sednemo i da vidimo šta je rešenje. Mislim na način na koji igramo, način na koji se vodi tim u kojoj smo trenutnoj situaciji. Ne znam šta bih vam više rekao ovako vruće glave, analiza je potrebna svakako", rekao je Ocokoljić na konferenciji za medije.

Upitan zbog optimizma uoči utakmice, nakon dobrog treninga u Kaunasu, trener crno-belih istakao je da očekivanja nisu ispunjena na terenu.

"Ne znam zašto je tako bilo, bio sam optimista posle sastanka koji sam imao sa igračima. Analizirali smo prethodnu utakmicu sa Virtusom koja nije bila dobra i posle dobrog treninga bilo je normalno očekivati bolju reakciju. Međutim, na utakmici ništa nije funkcionisalo. Moramo da sednemo i vidimo šta i kako dalje", naveo je Ocokoljić.

Na pitanje o padu energije i volje u igri Partizana, Ocokoljić je priznao da nema jasan odgovor.

"Kada smo pobedili na prethodne četiri utakmice, u svakoj smo gubili, ali smo nalazili način da se vratimo, imali smo dobru energiju i motivaciju. Sada se desilo slično kao protiv Virtusa – kada su poveli većom razlikom, mi smo prestali da igramo. Ne znam zašto. Koristio sam igrače koji su donosili prevagu u prethodnim mečevima, ali moramo da vidimo šta dalje", rekao je trener Partizana.

Ocokoljić se osvrnuo i na situaciju iz drugog poluvremena, kada je Džabijer Parker veći deo nastavka proveo na klupi.

"Nisam se raspravljao niti svađao sa Parkerom tokom meča. Pričali smo o košarkaškim stvarima, to je normalno i dešava se na svakoj utakmici. Da li je u pitanju protest Parkera, to morate da pitate njega, kao i kompletan tim, uključujući i mene, jer svi snosimo odgovornost za ovo što smo prikazali u Kaunasu", zaključio je Ocokoljić.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke