Odželej: "Imamo kvalitet da budemo to što želimo"
"Fokus prvo na košarku, a hemiju gradimo"

Povezane vesti
Šta smo videli na poslednjem treningu Partizana u Vitoriji? Raspoloženje je na nivou
Obradović oprezan pred Baskoniju: "Evroliga je čudo! Moram igračima da ponavljam neke stvari..."
Makabiju malo +12 na četiri minuta, MVP izdanje Milutinova!
Marinković pred "svoju" Baskoniju: "Ne mislim da je ovo već viđena pobeda"
Jedno od zvučnijih pojačanja Crvene zvezde ovog leta je Semi Odželej, krilni igrač sa NBA i evroligaškim iskustvom. Na Mali Kalemegdan dolazi iz Valensije, pre toga je igrao za Virtus, tako da mu Beograd nije potpuna nepoznanica.
Kako se ti uklapaš, kakvi su ti prvi utisci o timu i gradu?
"Odlični. Pokušavam da se prilagodim okolnostima, ljudima. Moramo da idemo dan po dan, a ne samo jedanput".
Kako gledate na uklapanje u tim?
"Mislim da imamo dosta posla kao tim, i mislim da je za to tu priprema. Imamo dosta novih momaka, svi učimo nove sisteme, novi grad, sve te različite stvari. Mislim da ćemo kako priprema napreduje nastaviti da se poboljšavamo. Dobro treniramo i povećavamo koncentraciju. To će se izgraditi do početka sezone, i kako sezona bude tekla, nastavljaćemo da se poboljšavamo takođe".
Koja su očekivanja za sezonu?
"Za tim, kao što sam rekao, moramo da nastavimo da se poboljšavamo. Očigledno, hoćete da postavite cilj, hoćete da pobedite svaku utakmicu. Ako se ne pobrinete prvo za košarku, ništa dobro se neće desiti. Za sada pokušavamo da ostanemo zdravi, fokusirani, da gradimo hemiju. Mislim da ako to radimo, imamo dovoljno talenta da budemo ono što želimo da budemo na kraju godine. Za mene lično, samo pokušavam da budem dosledan u pripremi i radu. Moj mentalitet je da budem agresivan i da radim poteze. Želim samo da budem miran i da znam da sam uložio dosta rada".
Verovatno znaš za Večiti derbi, za najveće rivale Partizan.
"Jasno, igrao sam sa Šejkom (Miltonom) i Sterlingom (Braunom) ranije. Razgovarao sam sa Šejkom ovog leta u Los Anđelesu pre nego što je tamo potpisao. Rekao sam mu da će uživati u prvom boravku u Evropi. Igraće u sjajnom gradu za sjajan klub. Mislim da će uživati u tim bitkama. Na kraju krajeva, to je košarka. Možemo da se takmičimo jedan protiv drugog kao što smo uvek radili".