Okekeovo buđenje pred Kaunas, Real rutinski rešio Ljeidu

Autor: Aleksandar Golubović
nedelja 15.03.2026.
18:53
Izvor: Sportske.net

Skariolov tim nastavlja sa dizanjem forme.

EPA/Juanjo Martin
EPA/Juanjo Martin

Povezane vesti

Košarkaši Real Madrida nastavili su sa impresivnim partijama u prvenstvu Španije pošto su u meču 22. kola bez većih problema slavili na domaćem terenu protiv Ljeide 95:78 uz vrlo dobru partiju Čume Okekea.

Iako je prva četvrtina prošla u izjednačenom ritmu, domaćin je već u drugoj ubacio u višu brzinu, dozvolivši rivalu da mu postigne devet poena.

Tim Serđa Skariola je tako na poluvreme odneo ogromnih 21 poen razlike pa se samo postavljalo pitanje sa kojom razlikom će domaćin rešiti ovaj meč budući da je retko ko verovao da gost može da preokrene.

Imajući u vidu da ih naredne nedelje očekuje izazovno evroligaško gostovanje Žalgirisu te prvenstveni derbi protiv Barselone, jasno je da je Real malo "olabavio" u nastavku, ali ubedljiva pobeda se nije dovodila u pitanje.

U završnih 10 minuta viđeno je nešto blaže opuštanje Reala, ali prednost kraljevskog kluba bila je dovoljno ubedljiva da se pobeda ne da ugroziti.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Teo Maledon sa 18 poena, Okeke je sa 14 posle duže vremena imao dvocifreni učinak, a zapažen učinak imao je i Trej Lajls sa dabl-dablom (12 poena i 11 skokova).

U redovima poraženog tima Goloman je ubacio 19, Šurna je imao 17, a Sanz 12, nedovoljno dsa se sruši sve bolji Real.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke