21:49

Sve veća gužva na vrhu tabele.

EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Košarkaši Olimpijakosa večeras su se priključili vodećim ekipama na tabeli Evrolige.

Crveno-beli iz Pireja su na svom terenu, u meču 17. kola Evrolige ubedljivo savladali ekipu italijanskog Armanija rezultatom 82:66 i tako stigli do 11. pobede, koliko imaju još tri vodeće ekipe u ovom trenutku - Baskonija, Barselona i Monako.

Istovremeno, Armani je prekinuo svoj niz od tri uzastiopne pobede, a ovo mu je već 11. poraz od početka sezone.

Gosti iz Milana su večeras samo u prvih nekoliko minuta imali blagu rezultatsku prednost, a sve ostalo je proteklo u znaku domaćeg tima. Olimpijakos je u prvoj četvrtini stekao i dvocifrenu prednost (27:15), Armani je uspeo da do odlaska na odmor priđe na ''minus šest'', ali u drugom poluvremenu su domaći zaigrali još bolje i već početkom poslednje četvrtine rešili pitanje pobednika.

Piters je sa 16 poena i pet skokova bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Vokap ga je pratio sa 10, a zanimljivo je da su se čak jedanaestorica igrača Olimpijakosa upisala u strelce.

Kod gostiju i ovoga puta najefikasniji Bili Beron, upisao je 12 poena, ali ga šut za tri poena nije služio, šutirao je 0/4.