23:16

Olimpijakosova defanzivna klinika, Real i Barsa odigrali tvrdu utakmicu!

EPA-EFE/Javier Lizon

U košarkaškom "El klasiku" pobeda ekipe Real Madrida 65:64.

Utakmica na veoma mali broj poena, i jedni i drugi su igrali veoma disciplinovano u odbrani, ali je falilo kreativnosti u napadu. Barsa bolja na startu, imala je i 14 poena prednosti u drugoj četvrtini, ali je prednost počela da se topi iz minuta u minut, da bi na kraju poluvremena bilo samo 2 poena razlike za goste u "Vizink centru".

Sjajno je Real odigrao završnicu treće deonice, da bi na početku poslednje imao čak 14 poena viška.

Barselona se probudila u poslednjoj deonici, prišla je na ulasku u poslednja dva minuta na 4 poena razlike, ali je promašila preko Satoranskog bitan napad. Ipak, upravo je Čeh bio taj ključni igrač u narednim napadima i izjednačio je na 59:59 na 40 sekundi do kraja utakmice!

Kampaco je promašio tri slobodna bacanja u penal završnici, ali je na drugoj strani i Satoranski promašio jedno. Zahvaljujući očajnom Kampacu, Satoranski dobija tri slobodna bacanja i priliku za izjednačenje u totalnoj drami!

Ipak, nije pogodio prvo, drugo jeste, treće je namerno promašio, ali nije vredelo.

Ernangomez 13 poena kod gostiju, Veseli 12, a Satoranski 10. Kalinić je dodao 7. Kod pobednika Dek 20 poena, Porije 14.

Olimpijakos je prilično lako savladao ekipu Efesa na svom terenu 75:57.

Posle prvog poluvremena (gde nije bilo previše gledalaca zbog utakmice Olimpijakosa i Vest Hema u Ligi Evrope, kasnije se dvorana Mira i prijateljstva popunila) Olimpijakos je mogao da bude veoma zadovoljan načinom na koji se odigrala odbrana, samo 25 poena gostiju koji nisu bili raspoloženi večeras.

Sve je rešeno u trećoj četvrtini, kada su domaći imali i 18 poena razlike, kasnije je to naraslo i do +25, gosti su samo uspeli da ublaže poraz.

Papanikolau je imao 14 poena, Vilijams-Gos takođe, Piters 12. Kod gostiju Brajant 10 poena, Tompson 9.

Nikola Milutinov je igrao 21 minut, imao je 6 poena i 5 skokova.