Olimpijakos "na krilima" Milutinova, imaju meč-loptu!

nedelja 04.06.2017.
22:16

Nešto slično kao i u prvoj utakmici, i u trećoj je viđen mali broj poena i velika borbenost igrača oba tima, ali je na kraju slavio Olimpijakos.

Epa/Sedat Suna

Olimpijakos će u narednom meču imati meč-loptu za osvajanje titule prvaka Grčke.

Oni su danas kao domaćini slavili protiv Panatinaikosa sa 64:62 u veoma neizvesnoj završnici nakon velikog preokreta.

Ekipe su se smenjivale u prednosti u prvoj četvrtini, a gosti su došli do prednosti od +7 u jednom trenutku druge četvrtine. Ipak, domaći su se vratili, ponovo je bio egal tokom čitave treće deonice koja je završena rezultatom 7:10!

Onda Pao kreće u seriju, od 45:45 stižu do 48:58, ali onda zalet hvataju domaći koji veoma brzo smanjuju i preokreću rezultat. Heroj u tim trenucima bio je Nikola Milutinov koji je u poslednja tri minuta postigao šest poena.

Ušlo se u veoma neizvesnu završnicu, a tako je Olimpijakos nakon pogođenog bacanja od strane Printezisa na 30 sekundi do kraja uspeo da dođe do druge pobede u seriji i da povede sa 2:1.

Nikola Milutinov je sa 14 poena bio najefikasniji u pobedi Olimapijakosa, Printezis je imao 10, a na drugoj strani Džejms je imao 16 poena.

Naredni meč je u "OAKA areni" u četvrtak.