Autor: Lazar Mitrović
četvrtak 15.10.2015.
22:51

Tri srpska košarkaša su sa svojim timovima zabeležili pobede u prvom kolu Evrolige.

U meču između Darušafake i Dinamo Sasarija, tek nakon produžetaka je odlučen pobednik i domaćin je slavio rezultatom 83:74. Gosti su vodili na početku meča, a u nastavku meča viđena je rezultatska klackalica. Italijani su pred kraj meča ispustili prednost od 5 poena i otišlo se u produžetke, rezultat nakon 40 minuta bio je 66:66.

U turskom timu najefikasniji je bio Milko Bjelica sa 15 poena, Emir Preldžić je imao sjajan učinak sa 7 poena, 7 skokova, 8 asistencija, a pratili su ih Džamon Gordon sa 12 poena,  Redži Reding sa poena i Markus Sloter sa 10 poena, dok je Semih Erden imao 12 skokova, uz 3 poena.

Kod gostiju su se istakli Rok Stipčević sa 14 poena, Markiz Hejns sa 12 poena i Džo Aleksander sa 11 poena.

Drugi meč ove grupe odigran je u Malagi, gde je Unikaha savladala ekipu Brose Basketa rezultatom 76:71.

Kod domaćih najbolji pojedinac je bio Mindaugas Kuzminskas sa 18 poena, Vil Tomas sa 13 poena, Ričard Hendriks sa 10 poena, a solidni su bili i srpski reprezentativci, Nemanja Nedović je postigao 7 poena, a Stefan Marković 3 poena, uz veliki doprinos u igri.

U ekipi Andree Trinkijerija Nikos Zizis je postigao 16 poena, Janis Strelnijeks 13 poena, Nikolo Meli 10 poena.

U meču grupe D, Olimpijakos je kod kuće teže nego što se očekivalo pobedio Cedevitu rezultatom 76:61.

Hrvatski tim je u jednom delu meča imao prednost, ali je tim iz Pireja uspeo da slavi.

U redovima grčkog kluba najbolji su bili Jorgos Printezis sa 20 poena, Patrik Jang 16 poena, a potpuno je podbacio Vasilis Spanulis. Nikola Milutinov nije ulazio u igru.

Hrabru Cedevitu su predvodili Tomislav Zubčić sa 16 poena i 6 skokova, Džejkob Pulen sa 18 poena i Miro Bilan sa 10 poena.