subota 11.06.2022.
22:20

Ekipa iz Pireja povela u finalnoj seriji prvenstva Grčke.

Epa/Georgia Panagopoulou

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Panatinaikos sa 74:61. i poveli sa 1-0 u finalnoj seriji šampionata Grčke.

Meč u dvorani "Mira i prijateljstva" počeo je sa zakašnjenjem od 15 minuta, jer je policija upotrebila suzavac na navijače Olimpijakosa van dvorane.

A kada je utakmica počela, domaći su zaigrali sjajno. Olimpijakos je krenuo serijom 11:0 i usmerio tok meča.

Obrukali su se gosti u prvih 10 minuta, u kojima su postigli samo četiri poena (23:4).

U nastavku meča ekipa Jorgosa Barcokasa konstantno je održavala dvocifrenu prednost. Na poluvremenu je bilo +18 za "crveno-bele" (38:20).

Olimpijakos je do maksimalnih +23 stigao na početku treće deonice (48:25), i tako praktično rešili pitanje pobednika.

Imala je ekipa iz Pireja 20 poena prednosti u finišu treće četvrtine (55:35), a  onda su gosti dali"znake života" i serijom 7:0 smanjili njihovu prednost.

Brzo je Olimpijakos odgovorio serijom 5:0, za prvu pobedu u finalnoj seriji.

Najefikasniji u redovima Olimpijakosa bili su Kostas Slukas sa 16 i Mustafa Fal koji je ubacio 14 poena. U redovima Panatinaikosa bolji od ostalih bili su Joanis Papateru i Okaro Vajt sa po 13 poena.

Naredna utakmica igra se za tri dana, domaćin će biti PAO. Šampion Grčke biće ekipa koja prva dođe do tri pobede.