Mekisik potvrdio odlazak iz Olimpijakosa, dvojac ide u Aris, a šta će biti sa Vokapom?
Radno u redovima evropskog šampiona.
Povezane vesti
Upredo sa dolascima igrača, među kojima su najzvučniji Kodi Miler-Mekintajer i Žan Montero, evropski šampion Olimpijakos radi i na rasterećenju glomaznog rostera.
Prema pisanju grčke "Gazete", atinski crveno-beli će se rastati sa Kostasom Adetokumbom i Janulisom Larencakisom, koji nisu u planovima trenera Jorgosa Barcokasa.
Jasno je da dvojac grčkih košarkaša želi da što pre dobije dozvolu kluba da se priključi sve ambicioiznijem Arisu, kojeg je odnedavno preuzeo Vasilis Spanulis.
Adetokumbo je drugi deo prošle sezone bio na pozajmici, dok Larencakis ima ugovor sa crveno-belima od leta 2029. godine pa će klubovi morati da pronađu zajednički jezik.
Istovremeno, pažnju grčke javnosti zavredeo je Tomas Vokap, koji pregovara sa klubom o produžetku saradnje i prilagođavanju novih uslova ugovora.
Vokapu ugovor sa Olimpijakosom ističe na kraju naredne sezone, ali već pripema teren za budućnost, gde postoji saglasnost da nastave zajedno, ali po nešto prilagođenijim uslovima.
Olimpijakos na taj način želi da ga nagradi za dugogodišnju vernost, uprkos tome što je kroz sve sezone osećao žestoku konkurenciju, koja će tek biti pojačana dolascima Milera-Mekintajera i Montera.
Sa tim u vezi, Vokapova izjava je privukla naročitu pažnju, jer je izjavio da igrač mora da ide tamo gde ga cene.
"Moraš da ideš tamo gde te poštuju. Ako je to slučaj ovde, onda je savršeno, ako ne, onda nije. Biti poštovan i cenjen od svojih poslodavaca je najvažnija stvar", poručio je Vokap pre nekoliko dana u Glifadi.
U međuvremenu, rastanak sa Olimpijakosom potvrdio je iskusni francuski košarkaš Šakil Mekisik, oprostivši se u emotivnom tonu od kluba čiji je deo postao još feburara 2020. godine.
"SEDAM SEZONA. JEDAN DRES. JEDAN DOM.
Pirej mi je dao više od tima. Dao mi je porodicu.
Hvala vam što ste me prigrlili od prvog dana i što ste Grčku učinili domom za mene i moju porodicu. Uspomene, šampionati, Fajnal-for i svaki trenutak u crveno-belom dresu ostaće sa mnom zauvek.
Sedam sezona sam nosio dres sa brojem 77 sa ponosom i davao sve od sebe za klub, grad i navijače.
Bez obzira na budućnost, Olimpijakos će uvek biti deo mene", napisao je iskusni košarkaš.
0 Komentara