nedelja 11.06.2023.
23:22

Totalna nemoć ''zelenih'' u napadu.

DIMITRIS PERISTERIS/Starsport

Minimalna pobeda Panatinaikosa (67:65) u drugoj utakmici finalne serije plej-ofa vratila je neizvesnost u borbi za titulu, ali Olimpijakos je večeras pokazao da je znatno bolji tim.

Crveno-beli iz Pireja su večeras kao domaćini deklasirali Panatinaikos rezultatom 75:52 i tako poveli sa 2:1 u pobedama, pa će u sledećem meču imati ''meč-loptu'' za titulu.

Panatinaikos je samo u provoj četvrtini bio ravnopravan rival i taj deo igre je dobio sa 19:18, ali u preostalih 30 minuta gosti su postogli još samo 33 poena!

Odbrana Olimpijakosa je savršeno funkcionisala, pa su domaći bez problema stigli do važnog trijumfa.

Slukas je sa 14 poena i 7 asistencija bio najefikasniji u ekipi Olimpijakosa, a na drugoj strani bolji od ostalih bio je Grigonis sa 13 poena.

Četvrta utakmica igraće se 15. juna, a Panatinaikos će biti u ulozi domaćina.