Olimpijakos slavio u Milanu

Autor: Boban Filipović
petak 30.10.2015.
22:50

Na 'spuštnanju zavese' na treće kolo grupne faze Evrolige šampion Grčke je zahvaljujući odličnoj igri u završnici savladao Emporio Armani. Milan Mačvan solidan u porazu 'Manekena'.

Još jednom se dokazalo da se Olimpijakos u neizvesnim završnicama snalazi kao riba u vodi.

Armani je je imao dva poena prednosti pred odlučujuću, četvrtu četvrtinu, ali italijasnki klub nije imao snage protiv Spanulisa, Printezisa i drugova koji su trijumfovali rezultatom 71:66.

Domaćinu nije pomogla ni još jedna sjajna partija Alesandra Đentilea, koji je imao učinak od 24 poen, 7 asitencija i 4 skoka.

Aktuelnog vicešampiona Evrope je do druge pobede u Evroligi ove sezone vodio trio Partik Jang (18 pts), Jorgos Printezis (16 pts) i Vasilis Spanulis (14 pts), koji je po ko zna koji put u svojoj karijeri bio 'meč viner'.

Dodajmo da je Milan Mačvan bio sasvim solidan u poraženim sastavu, srpski krilni centar je za 21 minut u igri postigao 8 poena, imao tri skoka i dve assitencije.

Armani ostaje na jednoj pobedi, protiv Laboral Kuće u prvom kolu grupe B.