petak 25.03.2022.
21:46

Crveno-beli na korak od prednosti domaćeg terena u plje-ofu.

Epa/Georgia Panagopoulou

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Asvel na gostujućem terenu rezultatom 80:94  u meču 32. kola Evrolige.

U prvom poluvremenu ni jedna ekipa nije uspela da steg ubedljiviju prednost. Olimpijakos je imao maksimalnih +7 na sredini druge četvrtine,bilo je 35:42.

Asvel koji se već oprostio od borbe za TOP 8 se nije predavao. Domaći su brzo stigli do prednosti u trećoj četvrtini (56:54), tada su se gosti iz Pireja trgli i zaigrali u skladu sa svojim mestom na tabeli Evrolige.

Saša Vezenkov i Tajler Dorsi predvodili su nalet Olimpijakosa u poslednjoj četvrtini. Gosti su stigli do +10 (68:78) i tako prelomili meč. Do kraja Asvel nije imao nikakve šanse za preokret.

Najbolji u ekipi Jorgosa Barcoska bilis u Tajler Dorsi sa 21 poen i Saša Veznkov koji je ubacio 18 poena i dodao 10 skokova. U poraženoj ekipi Metju Strazel ubacio je 16, a Jusufa Fal 12  poena.

Olimpijakos je trenutno na trećem mestu sa 17 pobeda i devet poraza, dok je Asvel 13. i ima skor 8-17.