subota 14.01.2023.
20:53

Pobeda Cedevita Olimpije u okviru 15. kola AdmiralBet ABA lige.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Dobro je igrala ekipa Splita tokom većeg dela utakmice, ali su pali u poslednjoj deonici. Na kraju ubedljiva pobeda Ljubljančana - 102:88.

Gosti su bili i više nego ravnopravan rival u prvoj četvrtini, rešili su je u svoju korist, a onda u drugoj je domaćin preuzeo stvar u svoje ruke.

U jednom trenutku Split je imao prednost i u trećoj četvrtini, ali su domaći uglavnom preko Omića polako počeli da lome protivnika.

Na kraju je bilo dosta ubedljivo, serija 9:0 u poslednjoj deonici je rešila pitanje pobednika.

Omić na kraju briljantan, 21 poen, 16 skokova od čega čak 12 ofanzivnih (falila mu tri za rekord lige). Ferel je dodao 18, Alibegović, koji je imao jedno sjajno zakucavanje, imao je 19 poena i 9 skokova.