13:30

Bravo za našu mladu reprezentaciju.

KSS
KSS

Košarkaši Srbije do 19 godina ostvarili su plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Letoniji, pošto su posle drame savladali Japan rezultatom 89:86 (22:17, 20:24, 20:19, 27:26)

Srbija će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Argentina – Turska.

Srbija je dobila prvu deonicu neznatnom razlikom, premda je s početka imala veliku prednost od 18:8, ali su Japanci uspeli da se vrate. U drugom kvartalu gledao se egal. Japan je uspeo da preokrene i povede 31:30, međutim Nikola Jović pokrenuo je "orliće", koji su na poluvremenu ipak vodili 42:41.

Srbija je vodila i bila bolji portivnik, ali nikako nije uspevala da se "odlepi". Treća četvrtina prošla je u istom maniru kao prethodne dve.

U poslednjoj deonici, posle penala Nikole Jovića, u poslednji minut Srbija je ušla sa prednošću od šest poena – 81:87. Međutim, izgubili su loptu, napravili bespotreban faul što ih je koštalo dramatične završnice. I pred poslednjih 17,9 sekundi utakmica je odjednom opet bila otvorena – 86:87. Stefan Todorović je zatim završio na liniji penala, oba je ubacio, za konačnih 86:89, pobedu i plasman u četvrtfinale.

Najefikasniji bio je Jović sa 28 poena, sedam skokova, šest asistencija. Dvocifreni su bili još Mihailo Mušikić sa 17 poena, 10 skokova i 5 asistencija, Filip Škobalj je ubacio 14, uz 7 skokova, ali i 6 izgubljenih lopti, Mihailo Petrović stao na 11 poena, uz 5 asistencija.

Sutra je na Šampionatu u Letoniji slobodan dan. Četvrtfinala se igraju 9. juna.