''Orlovi'' napravili prvi korak ka Riju!

ponedeljak 04.07.2016.
22:54

Naš nacionalni tim na najbolji način započeo olimpijski kvalifikacioni turnir u Beogradu. Rutinski trijumf nad Portorikom, koji je mogao da bude i mnogo ubedljiviji...

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

U prvoj utakmici Grupe A na olimpijskom kvalifikacionom turniru u Beogradu, reprezentacija Srbije je bez većih problema savladala selekciju Portorika rezultatom 87:81, pred 13.782 gledalaca u ''Kombank Areni''.

Prva četvrtina je protekla u ravnopravnoj borbi, selekcija Portorika je hrabro ušla u večerašnji meč, ne dozvoljavajući našem timu da se rezultatski odlepi.

''Orlovi'' su počeli malo nervozno, vrlo brzo dosuđena je i tehnička greška našoj klupi. U tim trenucima, najefikasniji u našem timu bili su Stefan Birčević i Nikola Jokić, ali se čekalo da ''proradi'' i ostatak ekipe na čelu sa kapitenom Milošem Teodosićem.

Do kraja prve deonice to se nije dogodilo, pa su Portorikanci imali minimalnu prednost (22:21) na ulasku u drugih deset minuta igre.

Rezultatska ''klackalica'' trajala je sve do ulaska u finiš druge deonice, a onda je Nemanja Nedović vezao pet poena, a trojke su pogađali i Bogdanović i Teodosić, koji je pogotkom sa linije slobodnih bacanja doneo Srbiji prvu dvocifrenu prednost - 41:31.

To je bio i rezultat prvog poluvremena, a početak drugog obeležio je Nikola Kalinić atraktivnim zakucavanjem.

Iz minuta u minut, prednost našeg tima je rasla, uz Kalinića raspucao se i Bogdan Bogdanović, pa je naš tim u finišu treće deonice stigao i do 20 poena razlike - 67:47, pogotkom centra Vladimira Štimca.

tada je već bilo jasno da se do kraja pitanje pobednika neće postavljati, iako je selekcija Portorika uspela da početkom poslednjeg kvartala smanji na 13 poena zaostatka - 71:58, a onda i na ''minus devet'' na četiri minuta pre kraja.

Više od toga nisu mogli, naši ponovo ''dodaju gas'', stižu opet do dvadesetak razlike i do kraja se samo postavljalo pitanje kojim rezultatom ćemo dobiti ovaj meč.

Na kraju, najefikasniji u našem timu bio je Nemanja Nedović sa 14 poena, a pratili su ga Birčević, Jokić (8sk.), Kalinić i Bogdanović (7 sk.) sa po 12.

U selekciji Portorika izdvojio se Holand sa 21 poenom.

Sutra se u našoj grupi sastaju Portoriko i Angola, a Srbija će svoj drugi meč odigrati u sredu od 21 čas protiv selekcije Angole.