sreda 15.11.2023.
22:25

,,Zeleni" slavili posle dramatičnog meča.

@bczalgiris/Twitter

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Žalgiris u neizvesnom meču u Atini rezultatom 73:71.

Žalgiris je dobro otvorio meč, poveo 4:0 i do kraja deonice čuvao minimalnu prednost nad rivalom.

U nastavku je Žalgirispreko Birutisa sčuvao vodstvo, ali je usledila mini-serija PAO i izjednačenje 25:25 sredinom kvartala. Gosti su pogađali sa distance i trima trojkama ponovo povećali prednost, ali odgovorio i Panatinaikos, međutim 39:35 vodili su Litvanci na poluvremenu.

Po povratku na teren Panatinaikos je bio precizan za tri poena preko Slukasa i Mitoglua i poveo sredinom kvartala i pred poslednjih 10 minuta imao pola koša prednosti.

Igrao se praktično koš za koš u četvrtoj četvrtini, smenjivale su se mini-serije i jednih i drugih, ali je onda Panatinaikos vezao četiri poena preko slobodnih bacanja Lesora i Slukasa za 71:68 20 sekundi do kraja meča. Imao je Žalgiris odgovor na drugoj strani, Manek je bio precizan za izjednačenje. Ipak, uz dva faula PAO je na kraju stigao do pobede.

Najefikasniji kod Panatinaikosa bio je Mitoglu sa 19 poena, 15 je postigao Slukas, a 13 Lesor.

Žalgiris je predvodio Šmits sa 15 poena, dok je Butkevičijus upisao 10 uz sedam skokova.