četvrtak 25.03.2021.
20:12

"Zeleni" bez snage za trijumf.

EPA-EFE/Quique Garcia

Košarkaši Anadolu Efesa slavili su na svom terenu protiv Panatinaikosa 85:65 u meču 31. kola Evrolige zahvaljujući odličnom izdanju srpskog plejmejkera Vasilija Micića.

Domaćin je već u prvim minutima utakmice nametnuli ritam, a upravo je reprezentativac Srbije držao dirigentsku palicu među Atamanovim igračima.

Panatinaikos je uspevao da održi priključak, ali ne i da dođe do preokreta u prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini do izražaja je stigao Šejn Larkin koji je održavao razliku u korist Efesa, a polovinom deonice i Rodrig Bobua je sa dve trojke doneo dvocifrenu razliku Efesu.

Na manje od minut do poluvremena u strelce se upisao i Micić donevši plus 10 Efesu na odlasku na odmor.

Bobua je i početkom drugog poluvremena nastavio u sjajnom ritmu, a na drugoj strani se isticao Mario Hazonja sprečivši potpunu katastrofu "zelenih".

Osim Hezonje zapažen je u ovom delu igre bio i Žak Ogist, koji je bio nepogrešiv za dva u redovima gostiju.

Domaći ipak nisu dozvolili iznenađenje pa su u u poslednju četvrtinu ušli sa 11 poena viška.

Već u prvom minutu odlučujuće deonice Micić je postigao trojku za plus 14, što je osim kratkog trazaja gostiju preko Ogista bio uvod u rutinski finiš meča za Efes, koji je stigao do 20 pobede u Evroligi.

Micić je meč završio kao najefikasniji igrač sa oba tima postigavši 21 poen (7/8) za dva uz četiri skoka i sedam asistencija, a zapaženi u pobedničkom timu bili su i Danston sa 15, Bobua i Larkin sa po 13 poena.

U redovima poraženih Hezonja se zaustavio na 14 poena, a dvocifeni su bili i Ogist i Mitroglu sa po 10.