sreda 31.01.2024.
22:15

Pobede Panatinaikosa i Barselone.

@FCBbasket/X

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Olimpiju iz Milana 79:62 u okviru 24. kola Evrolige.

Poveli su domaći posle prvih 10 minuta 21:16 i tako osigurali prednost, koju do kraja meča nisu ispuštali.

U drugoj deonici vodstvo je postalo dvocifreno, pa je na poluvremenu rezultat bio 44:28.

Nije uspevala Olimpija da pronađe odgovor i pripreti domaćinu, pa je PAO priveo meč kraju lako i ubedljivo.

Najbolji kod pobednika bio je Grigonis sa 15 poena, dok je Lesor postigao 12 uz sedam skokova, Ernangomez je takođe stao na 12.

U Olimpiji Nejpir je upisao 16 poena, a dvocifren je još bio Mirotić sa 11.

Košarkaši Barselone takođe su rutinski slavili u 24. kolu evropskog takmičenja. Pobedili su Virtus rezultatom 84:57.

Posle prilično ujednačene prve četvrtine, Virtus je potpuno posustao u drugoj, pa su domaći poveli 41:27 posle 20 minuta na terenu.

U nastavku je Barselona gradila prednost, koja je sredinom četvrte četvrtine bila i 20 poena.

Najbolji kod domaćih bio je Ernangomez sa 17 poena, Laprovitola je postigao 16, a 11 Parker.

Virtus je predvodio Kordnije sa 12 poena, Lundberg je postigao 11.